Menu Minipanels (7.x-1.0-rc8) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: None
it: Nessuno

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Configure
it: Configura

en: Menu item
it: Voce del menu

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Fixed
it: Fisso

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Relative
it: Relativa

en: Green
it: Verde

en: Effect
it: Effetto

en: Light
it: Chiaro

en: Absolute
it: Assoluto

en: Tooltip
it: Suggerimento

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Style name
it: Nome dello stile

en: Dark
it: Scuro
