Menu Minipanels (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (19 entries)

en: Title
he: כותרת

en: None
he: ללא

en: Container
he: מיכל

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Menu
he: תפריט

en: Configure
he: הגדרות

en: Menu item
he: קישור בתפריט

en: Default settings
he: הגדרות ברירת מחדל

en: Fixed
he: קבוע

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: Relative
he: יחסי

en: Effect
he: אפקט

en: Absolute
he: מוחלט

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
he: ציינו עמודים תוך שימוש בנתיבים שלהם. הכניסו נתיב אחד בכל שורה. התו '*' הוא תו חופשי (wildcard). דוגמא לנתיבים הם למשל %blog  לעמוד הבלוג ו %blog-wildcard עבור בלוג אישי כלשהו. %front  הוא עבור הדף הראשי.

en: Style name
he: שם הסגנון
