Menu Minipanels (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: None
id: Tiada

en: Container
id: Kontainer

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Menu item
id: Pokok menu

en: Static
id: Statik

en: Fixed
id: Tetap

en: Red
id: Merah

en: Fade
id: Redup

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Green
id: Hijau

en: Effect
id: Efek

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Style name
id: Nama gaya
