Menu Minipanels (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: None
hr: Nema

en: Container
hr: Kontejner

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Menu
hr: Izbornik

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Menu item
hr: Izbornička stavka

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Effect
hr: Efekt

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Odredite stranice koristeći njihove putanje. Unesite jednu putanju po redu. Znak '*' služi kao nadomjestak. Primjeri putanja su %blog za blog stranicu i %blog-nadomjestak za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Style name
hr: Naziv stila
