Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Menu
hu: Menü

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Menu name
hu: Menünév

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Parent menu link id
hu: Szülő menühivatkozás azonosítója
