Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Description
fi: Kuvaus

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: Menu
fi: Valikko

en: The name of the menu.
fi: Valikon nimi.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Menu name
fi: Valikon nimi

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Link path
fi: Linkin polku

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: Menu tree
fi: Valikkopuu
