Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Depth
nl: Diepte

en: The name of the menu.
nl: De naam van het menu.

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Menu name
nl: Menunaam

en: This will override any other link you have set.
nl: Dit zal alle bestaande koppelingen overschrijven.

en: Link title
nl: Linktitel

en: Link path
nl: Linkpad

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
nl: De diepte paart de nodes die gemarkeerd zijn met termen in de hiërarchie. Bijvoorbeeld, als u een term 'fruit' hebt en een onderliggende term 'appel', met een diepte van 1 (of hoger), dan zal een filtering op de term 'fruit' nodes ophalen die gemarkeerd zijn met 'appel' en 'fruit'. Wanneer het negatief is, is het omgekeerde waar; zoeken op 'appels' zal ook nodes ophalen gemarkeerd met 'fruit' als de diepte -1 is (of lager).

en: Menu tree
nl: Menuboom

en: The link text used for the menu item.
nl: De linktekst gebruikt voor het menu-item.

en: The description used for the menu item.
nl: De beschrijving gebruikt voor het menu-item.

en: The link path for the menu item.
nl: Het linkpad voor het menu-item.

en: Menu link id
nl: Menu link-ID

en: The unique menu link identifier.
nl: De unieke menu link identificatie.

en: Parent menu link id
nl: Ouder menu link-ID

en: The unique menu link identifier for this item's parent.
nl: De unieke menu linkidenticatie voor de ouder van dit item.

en: The weight of the menu item.
nl: Het gewicht van het menu-item.

en: The depth of the menu item.
nl: De diepte van het menu-item.

en: The top-level parent of the menu item.
nl: Het topniveau-item van het menu-item.
