Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: Weight
oc: Pes

en: Depth
oc: Prigondor

en: Menu
oc: Menú

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
oc: La prigondor assurera la correspondance amb los nosèls étiquetés per de tèrmes de la ierarquia. Si, per exemple, avètz lo tèrme "fruit" e lo tèrme enfant "pomme", amb una prigondor de 1 o plus, alara un filtrage sul tèrme "fruit" renverra de nosèls étiquetés per "pomme" tanben bien que per "fruit". Se la prigondor es négative, l'inverse es tanben vrai : recercar "pomme" amb una prigondor de -1 (ou mens) renverra tanben los nosèls étiquetés per "fruit".
