Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: Menu
ro: Meniu

en: The name of the menu.
ro: Numele meniului.

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Link path
ro: Cale legătută

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).
