Menu Node Views (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Description
sv: Beskrivning

en: Weight
sv: Vikt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Depth
sv: Djup

en: Menu
sv: Meny

en: The name of the menu.
sv: Menyns namn.

en: Hidden
sv: Dold

en: Menu name
sv: Menynamn

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Link title
sv: Titel för länk

en: Link path
sv: Sökväg för länk

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
sv: Djupet kommer att passa ihop noder märkta med termer i hierarkin. Till exempel: Du har termen "frukt" och en underliggande term "äpple", med ett djup av 1 (eller högre). Filtrerar man då efter termen "frukt" kommer man att få noder som är märkta med "äpple" såväl som "frukt". Är djupet negativt så gäller det omvända. Söker man efter "äpple" får man även upp noder märkta med "frukt" om djupet är -1 (eller lägre).

en: Menu tree
sv: Menyträd
