Menu position (7.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Weight
uk: Вага

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Conditions
uk: Умови

en: Rule has been added.
uk: Правило додане.

en: Parent menu item
uk: Батьківський пункт меню

en: Rule
uk: Правило

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: Lolspeak
uk: Суржик

en: Any language
uk: Будь-яка мова

en: Menu position rules
uk: Правила розташування меню
