Menu position (7.x-1.0-beta4) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: disabled
ru: отключено

en: Cancel
ru: Отмена

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Weight
ru: Вес

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Conditions
ru: Условия

en: Rule has been added.
ru: Правило добавлено.

en: Parent menu item
ru: Родительский пункт меню

en: Rule
ru: Правило

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите путь к каждой странице в отдельной строке. При указании пути можно использовать маску *. Например, если ввести <em>blog</em>, то действие будет распространяться только на страницу блогов, если ввести <em>blog/*</em>, то действие будет распространяться на все страницы имеющие в пути слово <em>blog</em> (страница блогов и все записи в персональных блогах). Для указания первой страницы, используйте запись %front.

en: Restricted to certain pages
ru: Ограничено для определённых страниц

en: Lolspeak
ru: Падонкаффский йизыг

en: Menu position rules
ru: Правила Menu position
