Menu position (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Pages
cy: Tudalennau

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: List
cy: Rhestr

en: disabled
cy: analluog

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: edit
cy: golygu

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Save
cy: Cadw

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Autocomplete taxonomy
cy: Tacsonomeg wedi ei gwblhau yn awtomatig

en: Parent menu item
cy: Eitem dewislen rhiant
