Menu position (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Content types
id: Jenis konten

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Save
id: Simpan

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Conditions
id: Kondisi

en: Autocomplete taxonomy
id: Autocomplete taksonomi

en: Parent menu item
id: Item menu induk

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Restricted to certain pages
id: Terbatas pada halaman tertentu
