Menu Position (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: تدوین

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Save
fa: ذخیره

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.

en: Restricted to certain pages
fa: محدود یه صفحه‌های خاص
