Menu position (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Pages
da: Sider

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Content types
da: Indholdstyper

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Save
da: Gem

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Conditions
da: Vilkår

en: Autocomplete taxonomy
da: Autofuldfør taksonomi

en: Parent menu item
da: Overordnet menupunkt

en: User roles
da: Brugerroller

en: Rule
da: Regel

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Restricted to certain pages
da: Begrænset til bestemte sider
