Menu Position (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Save
it: Salva

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Conditions
it: Condizioni

en: Autocomplete taxonomy
it: Tassonomia con autocompletamento

en: Parent menu item
it: Voce genitore del menu

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Rule
it: Regola

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine
