Menu Position (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: disabled
hi: अक्षम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Conditions
hi: शर्तें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित

en: Lolspeak
hi: लोल्स्पेअक
