Menu Position (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Save
hu: Mentés

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: User page
hu: Felhasználói oldal

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Rule
hu: Szabály

en: Menu position
hu: Menü elhelyezkedése

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Vocabulary: %vocab
hu: Szótár: %vocab

en: Any vocabulary or taxonomy
hu: Bármely szótár vagy taxonómia
