Menu Position (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Save
ro: Salvare

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Conditions
ro: Condiții

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: Parent menu item
ro: Elementul meniu părinte

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: User roles
ro: Roluri utilizator

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini
