Menu Position (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Save
sv: Spara

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Conditions
sv: Villkor

en: Autocomplete taxonomy
sv: Automatiskt kompletterande taxonomi

en: Parent menu item
sv: Ovanliggande menyval

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: User roles
sv: Användarroller

en: Administrative title
sv: Administrativ titel

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Restricted to certain pages
sv: Begränsad till vissa sidor
