Menu Token (7.x-1.0-beta2) - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
es: Desactivado

en: Taxonomy term
es: Término de taxonomía

en: Node ID
es: ID del nodo

en: User ID
es: ID de Usuario

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Random node
es: Nodo aleatorio

en: Menu token properties
es: Propiedades de Menu Token

en: The actual path with tokens
es: La ruta actual con tokens

en: uses tokens
es: utiliza tokens

en: Node from context
es: Nodo del contexto

en: Picks a node from the current context.
es: Escoge un nodo del contexto actual.

en: Picks a random node from the database.
es: Escoge un nodo aleatorio de la base de datos.

en: User-defined node
es: Nodo definido por el usuario.

en: User from context
es: Usuario del contexto

en: Random user
es: Usuario aleatorio

en: Picks a random user from the database.
es: Escoge un usuario aleatorio de la base de datos.

en: User-defined user
es: Usuario definido por el usuario

en: Taxonomy term from context
es: Término de taxonomía del contexto

en: Random taxonomy term
es: Término aleatorio de taxonomía.

en: Picks a random taxonomy term from the one of the defined vocabularies.
es: Escoge un término aleatorio de la taxonomía de uno de los vocabularios definidos.

en: The Menu Token module has been updated successfully.
es: El módulo Menu Token se ha actualizado satisfactoriamente.

en: The node id of the node that this token handler should load.
es: El id del nodo que este controlador del token debe cargar.

en: Node should exist.
es: Nodo debe existir.

en: The taxonomy term ID that this token handler should load.
es: El ID del término  de la taxonomía que este controlador de token debe cargar

en: If the replacement token is not available on the page being viewed, the token will be removed if checked.
es: Si el token de reemplazo no esta disponible en la página visualizada, el token será eliminado si esta marcado.
