Menu token (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Menu token properties
pt: Propriedades do Menu Token

en: uses tokens
pt: usar tokens

en: Menu Token options
pt: Opções do Menu Token

en: Method for
pt: Método para

en: Method options
pt: Opções do método

en: <strong>Use tokens</strong> in title and in path.
pt: <strong>Usar tokens</strong> no título e nos caminhos (URLs).

en: Administer Menu Token
pt: Administrar Menu Token

en: Configure the Menu Token module.
pt: Configurar o módulo Menu Token.
