Menuperformance (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Provide a menu link
ar: يوفر رابط قائمة

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ar: تعرض الروابط ذات الوزن الخفيف قبل الروابط ذات الوزن الثقيل.

en: Available menus
ar: القوائم المتوفرة

en: The menus available to place links in for this content type.
ar: القوائم المتوفرة لوضع روابط لهذا النوع من المحتوى.

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.
