Menuperformance (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Description
da: Beskrivelse

en: Weight
da: Vægt

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu settings
da: Menu

en: Menu link title
da: Titel

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: The menus available to place links in for this content type.
da: Menuer som links for denne indholdstype kan placeres i.

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.
