Menuperformance (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Description
ja: 説明

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Available menus
ja: 利用可能なメニュー

en: The menus available to place links in for this content type.
ja: このコンテンツタイプ用のリンクとして利用可能なメニュー。

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。
