Menuperformance (7.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Description
uk: Опис

en: Weight
uk: Вага

en: Parent item
uk: Батьківський пункт

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Provide a menu link
uk: Створити посилання в меню

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
uk: Посилання меню з меншою вагою відображаються перед посиланнями з більшою вагою.

en: Available menus
uk: Доступні меню

en: The menus available to place links in for this content type.
uk: Меню, в яких можливо розмістити посилання для цього типу матеріалів.

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.
