Menuperformance (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Weight
fr: Poids

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fr: Les liens de menus avec un poids léger seront affichés avant les liens dotés d'un poids plus lourd.

en: Available menus
fr: Menus disponibles

en: The menus available to place links in for this content type.
fr: Menus acceptant les liens de ce type de contenu.

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.
