Menu Browser (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: disabled
fr: désactivé

en: None
fr: Aucun(e)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
fr: Un choix interdit a été détecté. Veuillez contacter l'administrateur du site.

en: Add to menu
fr: Ajouter à un menu

en: Choose the menu you want to add this node to, or choose "none" if you don't want to add this node to a menu.
fr: Choisissez le menu dans lequel vous souhaitez ajouter ce contenu, ou choisissez "aucun" si vous ne voulez pas l'ajouter à un menu.

en: Name and position
fr: Intitulé et position

en: After a menu has been chosen it will appear below. Browse the menu and add the content you are editing to the menu by using the icons that appear when you hover over or tap the existing menu items.
fr: Naviguez dans le menu et ajouter un lien vers ce contenu en utilisant les icônes qui apparaissent quand vous passez la souris sur les éléments.

en: Choose a menu
fr: Choisissez un menu

en: You must provide a name for your menu element.
fr: Vous devez fournir un nom pour votre élément de menu.

en: Place as child
fr: Placer comme enfant

en: Place below
fr: Placer en-dessous

en: Place above
fr: Placer au-dessus

en: Allow users to easily position new nodes in a menu.
fr: Permet aux utilisateurs de positionner les nouveaux nœuds dans un menu.

en: Loading menu...
fr: Chargement du menu...

en: There are no other elements in this menu
fr: Il n'y a aucun autre élément dans ce menu

en: Write title here
fr: Indiqez le titre ici
