MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta1) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: edit
am: አስተካክል

en: Active
am: ገባሪ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: User autocomplete
am: ተጠቃሚ ራሥ-ሙላ
