MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: edit
hu: szerkesztés

en: Views
hu: Nézetek

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Active
hu: Aktív

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Availability
hu: Foglaltság

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Available
hu: Elérhető

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Inventory
hu: Készlet

en: The %module module is not enabled.
hu: %module nincs engedélyezve.

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: Confirmed
hu: Megerősítve

en: User autocomplete
hu: Felhasználói adatok automatikus kiegészítése

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Unconfirmed
hu: Megerősítetlen

en: Monday hours
hu: Hétfői órák

en: Add more items
hu: Több elem hozzáadása

en: %title must be a number.
hu: %title értékének szám típusúnak kell lennie.

en: Month must be two digits.
hu: A hónapnak kétszámjegyűnek kell lennie.

en: Day must be two digits.
hu: A napnak kétszámjegyűnek kell lennie.

en: Date %date is invalid
hu: %date dátum érvénytelen

en: Hour must be less than or equal to 23.
hu: Az órának kisebbnek, vagy egyenlőnek kell lennie 23-nál.

en: Hour must be greater than or equal to 0.
hu: Az órának nagyobbnak, vagy egyenlőnek kell lennie 0-nál.

en: Minutes must be less than or equal to 59.
hu: A percnek kisebbnek, vagy egyenlőnek kell lennie 59-nél.

en: Minutes must be greater than or equal to 0.
hu: A percnek nagyobbnak, vagy egyenlőnek kell lennie 0-nál.

en: Closing time must be greater then opening time.
hu: A zárási időnek nagyobbnak kell lennie, mint a nyitási időnek.
