MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta1) - en to km translation catalogue (20 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Item
km: ធាតុ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Active
km: សកម្ម

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Save content type
km: រក្សា​ទុក​ប្រភេទ​មាតិកា

en: User autocomplete
km: អ្នក​ប្រើ​បំពេញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ
