MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta2) - en to bo translation catalogue (21 entries)

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Permissions
bo: སྤྱོད་དབང

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Save content type
bo: ནང་དོན་རིགས་ཉར་ཚགས

en: Unavailable
bo: སྤྱོད་མི་ནུས།

en: User autocomplete
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རང་འགྲིག་ཁ་སྐོང

en: Content type name
bo: ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་མིང
