MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta2) - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Item
eu: Elementua

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: edit
eu: editatu

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Active
eu: Aktiboa

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Permission
eu: Baimena

en: Save content type
eu: Eduki mota gorde

en: Available
eu: Gaituta

en: User autocomplete
eu: Erabiltzaile auto-osaketa

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Monday hours
eu: Astelehenaren orduak

en: The content type of the node.
eu: Nodoaren eduki mota.
