MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta2) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: content
is: innihald

en: Type
is: Gerð

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: edit
is: breyta

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Total
is: Samtals

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Active
is: Virkt

en: Permissions
is: Réttindi

en: Permission
is: Réttindi

en: Save content type
is: Vista efnisgerð

en: Confirmed
is: Staðfest

en: Unconfirmed
is: Óstaðfest
