MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta2) - en to ta translation catalogue (20 entries)

en: delete
ta: அழி

en: Status
ta: நிலை

en: Operations
ta: செயல்பாடுகள்

en: Item
ta: உருப்படி

en: content
ta: உள்ளடக்கம்

en: Type
ta: வகை

en: Disabled
ta: செயலிலில்லை

en: Edit
ta: மாற்று

en: Date
ta: தேதி

en: edit
ta: மாற்று

en: Advanced settings
ta: மேலதிக அமைவுகள்

en: Unknown
ta: தெரியாதது

en: Content type
ta: உள்ளடக்க வகை

en: Active
ta: நடைமுறையிலுள்ளது

en: Permissions
ta: அனுமதிகள்

en: Permission
ta: அனுமதி

en: Save content type
ta: உள்ளடக்க வகையினைச் சேமிக்க

en: User autocomplete
ta: பயனர் தான்நிரப்பி

en: Resource
ta: வளம்

en: Content type name
ta: உள்ளடக்க வகை பெயர்
