MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Item
uk: Елемент

en: content
uk: матеріал

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: edit
uk: редагувати

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Active
uk: Активно

en: Add Item
uk: Додати елемент

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Availability
uk: Доступність

en: Denied
uk: Заборонене

en: Permission
uk: Повноваження

en: Save content type
uk: Зберегти тип матеріалу

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Available
uk: Доступно

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Inventory
uk: Інвентар

en: Reservation
uk: Резервування

en: Undated
uk: Без дати

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: User autocomplete
uk: Автодоповнення користувача

en: Resource
uk: Ресурс

en: Unconfirmed
uk: Не підтверджено

en: Save Permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Grouping
uk: Групування

en: Content type name
uk: Назва типу матеріалу

en: Content type description
uk: Опис типу матералів

en: %title must be a number.
uk: %title повинен бути числом.

en: The content type of the node.
uk: Тип цього матеріалу.

en: Accessories
uk: Інструменти

en: Add a new content type
uk: Додати новий тип матеріалів
