MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-rc1) - en to dz translation catalogue (14 entries)

en: delete
dz: བཏོན་གཏང་།

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ།

en: content
dz: ནང་དོན།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས།

en: edit
dz: ཞུན་དག

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན།

en: Permission
dz: གནང་བ།

en: Save content type
dz: ནང་དོན་དབྱེ་བ་འདི་སྲུང་

en: User autocomplete
dz: ལག་ལེན་པའི་རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་
