MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-rc1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: edit
hi: संपादन करें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Active
hi: सक्रिय

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Permission
hi: अनुमति

en: User autocomplete
hi: सदस्य स्वयंजानकारी सुविधा

en: Monday hours
hi: सोमवार के घंटे
