MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-rc1) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Add Item
kn: ಅಂಶವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು
