MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-rc1) - en to ml translation catalogue (12 entries)

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Item
ml: ഇനം

en: content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Type
ml: തരം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: Active
ml: സജീവമായ
