MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0-rc1) - en to ta translation catalogue (10 entries)

en: delete
ta: நீக்குக

en: Status
ta: நிலை

en: Operations
ta: செயல்பாடுகள்

en: content
ta: உள்ளடக்கம்

en: Type
ta: வகை

en: Disabled
ta: செயலற்றதாக்கப்பட்டது

en: Edit
ta: தொகுக்க

en: Date
ta: திகதி

en: edit
ta: தொகுக்க

en: Active
ta: இயங்கும்
