MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Save content type
bn: বিষয়বস্তু'র ধরণ সংরক্ষণ করুন
