MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to et translation catalogue (28 entries)

en: delete
et: kustuta

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Item
et: Kirje

en: content
et: sisu

en: Type
et: Liik

en: Disabled
et: Keelatud

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: edit
et: muuda

en: Advanced settings
et: Täpsemad sätted

en: Total
et: Kokku

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Content type
et: Sisu tüüp

en: Active
et: Aktiivne

en: Inactive
et: Passiivne

en: Replacement patterns
et: Asendusmustrid

en: Permissions
et: Õigused

en: Availability
et: Saadavus

en: Permission
et: Õigus

en: Save content type
et: Salvesta sisutüüp

en: Unavailable
et: Pole saadaval

en: Available
et: Saadaval

en: Undated
et: Kuupäevata

en: Confirmed
et: Kinnitatud

en: User autocomplete
et: Kasutajanime automaatlõpetus

en: Resource
et: Ressurss

en: Content type name
et: Sisutüübi nimi
