MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Item
ja: 項目

en: content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: edit
ja: 編集

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Active
ja: アクティブ

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Permissions
ja: 権限

en: Permission
ja: 権限

en: Save content type
ja: コンテンツタイプの保存

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Available
ja: 利用可能

en: Inventory
ja: インベントリ

en: Reservation
ja: 予約

en: Undated
ja: 日付のない

en: User autocomplete
ja: ユーザー名の自動補完

en: Resource
ja: リソース

en: Content type name
ja: コンテンツタイプ名

en: Content type description
ja: コンテンツタイプの説明

en: The content type of the node.
ja: ノードのコンテンツタイプ。
