MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Item
ku: دانە

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Active
ku: چالاکە

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Save content type
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک پاشه‌که‌وت بکه‌

en: Available
ku: هەیە

en: User autocomplete
ku: خۆتەواوکەری ناوی بەکارهێنەر

en: Content type name
ku: ناوی جۆری ناوەڕۆک
