MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: edit
oc: modificar

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Active
oc: Actiu

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Permission
oc: Dreit

en: Save content type
oc: Enregistrar lo tipe de contengut

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Available
oc: Disponible

en: Undated
oc: Pas daté

en: User autocomplete
oc: Picada semi-automatica dels noms d'utilizaire

en: Content type name
oc: Nom del tipe de contengut

en: Content type description
oc: Descripcion del tipe de contengut

en: The content type of the node.
oc: Lo tipe de contengut del nosèl.
