MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: content
ru: содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Disabled
ru: Отключено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: edit
ru: изменить

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Total
ru: Итого

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Content type
ru: Тип материала

en: Active
ru: Активно

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Availability
ru: Доступность

en: Denied
ru: Запрещено

en: Permission
ru: Право доступа

en: Save content type
ru: Сохранить тип материала

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Available
ru: Доступно

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Reservation
ru: Бронь

en: Undated
ru: Без даты

en: Confirmed
ru: Подтверждено

en: User autocomplete
ru: Автозаполнение пользователя

en: Resource
ru: Ресурс

en: Grouping
ru: Группировка

en: Content type name
ru: Название типа материала

en: Content type description
ru: Описания типа контента

en: %title must be a number.
ru: %title должен быть числом.

en: The content type of the node.
ru: Тип этого материала.
