MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.1) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Item
da: Element

en: content
da: indhold

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: edit
da: redigér

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Content type
da: Indholdstype

en: Active
da: Aktiv

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Checked out
da: Reserveret

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Denied
da: Nægtet

en: Permission
da: Tilladelse

en: Save content type
da: Gem indholdstype

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Available
da: Tilgængelig

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Undated
da: Udateret

en: User autocomplete
da: Autofuldfør bruger

en: available
da: tilgængelig

en: Grouping
da: Gruppering

en: Content type name
da: Indholdstypenavn

en: Content type description
da: Indholdstypebeskrivelse

en: Confirm Reservation(s)
da: Bekræft reservation(er)

en: The content type of the node.
da: Indholdselementets type.
