MERCI (Manage Equipment Reservations, Checkout and Inventory) (7.x-2.1) - en to gu translation catalogue (14 entries)

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Item
gu: નંગ

en: content
gu: સામગ્રી

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Active
gu: સક્રિય

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Permission
gu: પરવાનગી
